Čakrų balansas - geriausias būdas energijai pasipildyti ir puikiai jaustis. Gyvenimo energija yra svarbiausia, ką turime. Juo daugiau energijos pasisemiame ir juo tolygesnis jos plūsmas per čakras ir per visą organizmą, tuo rečiau skųsimės fiziniais ar dvasiniais negalavimais.
Žodis "čakros" kildinamas iš sanskrito ir verčiamas "jėgos" arba "energijos" centru. Pažodžiui "čakra" reiškia "ratas" arba " sūkurys". Pagrindinė čakrų savybė - amžinas jų judėjimas. Čakrų negalima patikrinti moksliniais ar kitais būdais. Vienintelis būdas įsisąmoninti čakras - įsijausti į save.
Astraliniame kūno pranos sluoksnyje yra išsidėstę septyni energetiniai centrai - čakros. Jie išsidėstę išilgai centrinio kanalo Sušumnos, kuris atitinka stuburą fiziniame kūne. Abejose Sušumnos pusėse eina dar du kanalai: Ida Nadis ir Pingala Nadis. Jų susikirtimo vietose (į kurias sueina ir kiti nadžiai arba astraliniai nervai) ir yra čakros.
Čakros simbolizuoja astralinio kūno virpesių lygį, kuris kylant aukštyn tampa vis subtilesnis. Kvėpavimo pratimų dėka jogas stengiasi pakelti virpesių lygį. Senoviniuose rašytiniuose šaltiniuose Vedose čakros minimos 1200 - 900 m. pr. Kr. Senovės indų religiniuose traktatuose - Upanišadose 600 - 200 m. pr. Kr. čakrų aprašymas konkretesnis. Senuosiuose čakrų paveiksluose Kundalini yra vaizduojama kaip besiranganti gyvatė. Spiralė simbolizuoja energijos potencialą, o Kundalini yra dvasinis potencialas, kuris glūdi kiekviename individe. Įvairūs jogos pratimai padeda praktikuojančiam realizuoti šį dvasinį potencialą.
Mūsų laikais čakroms skiriama daug dėmesio ne tik Kundalini jogos, bet ir Hatha jogos mokyklose.
Pradėję gilintis į savo čakras, taikydami tam tikrus čakrų balansavimo metodus, patys įsitikinsime mažesniais ar didesniais pokyčiais. Visų pirma pajusime didesnį energijos ir gyvenimo džiaugsmo antplūdį.