Paskutinė naujiena
keli pasikeitimai |
Įdomūs skaitiniai
Kodėl joga?
Jogą dažniausiai pradedame praktikuoti ne dėl to, kad ji labai mums patinka ar, kad esame labai nuoširdūs, švarūs ir pan. Dažnas iš mūsų į jogą ateina vedinas smalsumo. O galiausiai su joga pasiliekama todėl, kad joga mus keičia: mūsų nuoširdžios pastangos, atliekant asanas ir kvėpavimo pratimus, vainikuojamos ištverme, aiškesniu mąstymu, protine pusiausvyra, fizine sveikata ir vidine ramybe.
Kai Jūsų kūnas, protas ir siela sveiki, harmoningi, Jūs skleidžiate sveikatą ir harmoniją aplinkiniams; Jūs skleidžiate ją visam pasauliui - ne atsiskirdami nuo jo, o jausdami, kad esate gyvas, sveikas žmonijos kūno organas.
Joga - kelias sveikatos link Šiuolaikinis gyvenimo ritmas negali neatsispindėti žmogaus sveikatoje. Poilsio deficitas, įtampa, stresas, konservantų gausa maisto produktuose, visa tai gali rimtai pakirsti žmogaus savijautą.
Žmogaus kūnas sudarytas iš gausybės raumenų, besiskiriančių dydžiais ir paskirtimi, tačiau jiems visiems vienodai reikalingas nuolatinis tonuso palaikymas. Šiais laikais egzistuoja daug sportinių pakraipų, skirtų raumenų stiprinimui, vienok ne visos jos tinka kiekvienam žmogui.
Jogos fizinių pratimų sistema ne tik skatina fizinį raumenų tonusą, bet ir sveikatina visą organizmą apskritai bei sustiprina nervų sistemą. Jogos mankšta ir asanos (pozos) padidina lankstumą tempiant raumenis bei sąnarių judesio amplitudę, teigiamai veikia viso organizmo sistemą, o jos atlikimo metodika yra nesudėtinga. Tai suteikia galimybes palaikyti organizmą ir kūno formas ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Manoma, kad palaikyti visas organizmo sistemas optimalioje būklėje pakanka15-20 minučių per dieną skirti fizinei mankštai. Kas liečia jogos, tai dėl statinių asanų bei lėto judesių tempo, jai reikėtų skirti ne mažiau 30 - 35 minučių per dieną.
"Jei turite peilį, kuriuo nesinaudojate, kas jam atsitiks? Jis tikriausiai surūdys. Norėdami juo naudotis, turite išgaląsti. Jei peilį galasite nuolat, jis visuomet bus aštrus.
Ar gali šokėjas ar muzikantas, nerepetavęs ištisus metus, surengti gerą koncertą?
Tą patį galima pasakyti apie jogą. Net paties aukščiausio lygio jogas, vos pagalvojęs, kad tikslas jau pasiektas ir tęsti pratybas nėra prasmės, praranda stabilumą. Norėdamas likti stabilus, jis turi tęsti pratybas. Jautrumas turi būti pastovus. Toks jis tampa reguliariai praktikuojant." - BKS Iyengar "Jogos medis", 2006 m.
Pasak jogos filosofijos, kiekvienas žmogus ne tik yra atsakingas už savo sveikatą, bet ir paprasčiausiai privalo būti sveiku.
Joga - lipimas laiptais
Norint išlavinti kurią nors kūno dalį, reikia nukreipti į ją dėmesį arba nervinę jėgą ir kvėpuoti ritmingai, mintyse įsivaizduoti ten siunčiamos pranos paveikslą, tokiu būdu padidinti šios kūno dalies gyvybingumą ir ją ugdyti.
Jogos negalima išmokti vien protu; mokytis jogos reiškia ją ir praktikuoti, jos besimokinantis mokinys turi būti švaraus kūno, stipraus proto, su Siela, nuolat siekiančia gėrio, tiesos ir grožio.
Koks ryšys tarp jogos ir kūrybiškumo?
Joga, kaip ir šamanizmas, praplečia sąmonės ribas ir užmezga ryšį su siela. Viazduotė gali būti laikoma sielos nušvitimo jėga. Kūrybingumas ir vaizduotė glaudžiai susiję. Sąmonei plečiantis, auga ir kūrybingumas. Vienas tantrinės jogos mokymų - mes visi esame neribotai kūrybingi. Joga menininkams tampa stebuklinga priemone didinti kūrybiškumą, sąmoningumą, jautrumą.
Kas yra joga?
Senovės Indijoje joga buvo pripažinta kaip vienintelė fizinės ir dvasinės kultūros praktinė sistema. Pagal šią sistemą žmogus ugdėsi fiziškai, atlikdavo dvasines praktikas, tokiu būdu priartėdamas prie Dievo. Fizinio ugdymo metodas užtikrindavo žmogui puikią sveikatą, mentalinės praktikos disciplinuodavo, o valios ugdymas darė įtaką stabiliam pozityviam požiūriui į save ir į aplinką.
"Joga yra evoliucijonuojantis mokslas - prie to prisideda visi ją praktikuojantys žmonės.
"Jogos populiarumas kyla ne dėl to, kad ji padeda numalšinti stresą, o labiau dėl jos gebėjimo pasiūlyti malonų šiuolaikiško gyvenimo papildymą. Ji yra išvaduojanti ir natūrali, sena ir gerai subalansuota - tarsi piliulė nuo civilizacijos pertekliaus, galinti neutralizuoti energiją suryjančio interneto bei perdėto informacijos srauto poveikį, kurį visi jaučiame. Žilos senovės ramybė siūlo naują komfortą." - William J. Broad "Visa tiesa apie jogą. Mitai ir realybė.", 2013 m.
Išmok pasinaudoti joga, kad išstumtum skausmą ir pyktį iš kiekvienos kūno ląstelės, iš ten, kur visa tai susikaupę. Fizinio aktyvumo joga, sutelkta į vidų ir tikslingai nukreipta į sąmoningumą. Viso to tikslas - transformacija už takelio ribų.
Koordinacija, kvėpavimo derinimas su judesiu, koncentracija, ištvermė, lankstumas, judesių kultūra, gera fizinė ir emocinė savijauta... tai joga. |